Krewetkarium.eu Rss

Gałęzatka kulista

Kategoria: Rośliny

Gałęzatka kulista (Cladophora aegagropila)

Jest to gatunek glonu wielokomórkowego z gromady zielenic, przybierającego kształt kuli.

Gałęzatka kulista to najdziwniejsza roślina na Ziemi. Jest cudowna dekoracja zbiornika (zarówno domowego akwaria jak i przydomowego oczka wodnego), łatwa w uprawie i bardzo wytrzymała.

Trzeba jednak mieć nad nią kontrole aby nie „opanowała” naszego baniaczka całkowicie i przyćmiła inne rośliny oraz rybki i krewetki, które mamy w akwariach. Nie możemy zapominać o tym, że to „glon”. Polecana początkującym akwarystom jak i tym z dłuższym stażem. Bardzo często można ją spotkać w zbiornikach z krewetkami.

https://deutsche-apotheke.net/modafinil
https://deutsche-apotheke.net/tramadol

Roślinę najlepiej hodować w temperaturze 18-20°C, chociaż spokojnie rośnie także w temperaturze 28 stopni, w wodzie miękkiej, czystej, bez zawiesin organicznych, które mogą osadzać się na powierzchni rośliny. Gałęzatka nie jest wymagająca, lubi światło, wytwarza wtedy bąbelki powietrza, ale rośnie także w słabszym oświetleniu (chociaż nie w zupełnym cieniu).

Rozmnażanie poprzez podział plechy. Gałęzatka przytwierdzona do podłoża, korzeni lub kamieni może też rosnąć w formie innej niż kulista – tworzy wtedy piękne trawniczki.

Wyślij komentarz


osiem + siedem =