Krewetkarium.eu Rss

Brak odmulania dna, czyszczenia wkładów i usuwania nalotów

Kategoria: Porady

W dzisiejszym artykule opiszę jeden z „10 najczęściej popełnianych błędów akwarystów” jakim jest brak podstawowych czynności tj. odmulanie dna, czyszczenie wkładów filtracyjnych.

Jednym z podstawowych błędów popełnianych przez początkujących akwarystów jest brak odmulania dna, czyszczenia wkładów filtracyjnych, usuwania nalotów, ogólnie dbanie o akwarium. Dobór odmulacza powinien zależeć od wielkości akwarium oraz od budżetu jakim dysponujemy. W sklepach zoologicznych standardowy odmulacz możemy już kupić od kilku złotych. Jeżeli posiadamy większy budżet warto kupić odmulacz na baterie lub podłączany do standardowej pompki (“brzęczka”).

Wkłady filtracyjne czyścimy regularnie podczas podmiany wody. Ważne jest, aby gąbki i inne wkłady filtracyjne czyścimy w wodzie, którą spuszczamy np. do wiadra. Należy pamiętać również o regularnej wymianie wkładów na nowe, w zależności od wielkości i rodzaju filtra jakim dysponujemy.

Starajmy się również usuwać nalot powstały na szybach. Do czyszczenia szyb możemy użyć gąbki, skrobaka z żyletką lub czyścika magnetycznego.

Wniosek nasuwa się jeden, dbajmy regularnie o czystość w naszym zbiorniku a unikniemy nieprzyjemności związanych z glonami czy chorobami ryb. No i zapomniałbym o satysfakcji pochwalenia się zadbanym zbiornikiem rodzinie, znajomym czy też na różnych forach internetowych.

Wyślij komentarz


osiem + = siedemnaście