Krewetkarium.eu Rss

Fulvo od Krewetkarium.com

Kategoria: Nowości

Co prawda cierpliwy ze mnie człowiek, ale coroczne przerwy w noszeniu jaj czasami zaczynają mnie irytować. Tak też stało się w tym roku. Ostatnie młode u crystali wykluły się 3 miesiące temu, już dorastają i będą wybierać się do nowych domów a nowych jajek jak nie było tak nie ma. Samiczki chodzą z pełnymi siodełkami ale jakoś nieśpieszno im do amorów.  Kto nie wie o co chodzi, śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż w naturze krewetki nie rozmnażają się przez cały rok, w akwariach również można zauważyć okresy wzmożonego noszenia jajek, zwykle wszystkie samice na raz, oraz okresy posuchy, kiedy to żadna samiczka nie chce się wyrwać przed szereg i zainicjować kolejnego okresu płodności. Takie przerwy mogą trwać od jednego do nawet 5 miesięcy.  Jako internet rzecze, na płodność dobrze działa:

- duża podmiana wody

- obniżenie temperatury na kilka dni aby później ja podnieść

- zmniejszenie przewodności/twardości  wody co ma symulować porę deszczową

- zmiana diety na wysokobiałkową.

Wszystkie powyższe niestety się nie sprawdziły, więc szukałem dalej, trafiłem na jakimś zagranicznym forum na podobny do mojego problem, który został rozwiązany za pomocą innych niż minerały dodatków do wody, zacząłem szukać podobnego produktu w sieci. Ku mojej radości, okazało się, że nie tylko shirakura ma w swojej ofercie FULVO  :)

Przyszła do mnie butelka 500 ml „rich water fulvo”, od razu pobiegłem do akwarium żeby podmienić wodę i zaaplikować środek.

W czasie kiedy produkowało się RO zrobiłem test poza akwarium, jak widać jest to bardzo ciemny płyn, gęstszy niż woda, opadał powoli na dno, ale po zamieszaniu doskonale się z wodą połączył. W zasadzie chyba nie pachnie, przynajmniej ja nie czuję.

Ech… mogłem robic test na wodzie RO, dałbym to teraz do akwarium, ale kranówki crystalom nie wleję. Zatem 3… 2… 1… PLUM!  :) Czekam na reakcję krewetek…

Nie ma żadnej :P   Chmura szybko się rozeszła, nawet nie widać zmiany barwy wody.

Nastepnego dnia wołam krewetki na śniadanie a kilka nie reaguje. Okazało się ze w krzakach siedzą przyczajone dwie mamuśki z jajkami. Długo wyczekiwane jaja po podaniu Rich water FULVO :)

 

 

Wyślij komentarz


+ sześć = osiem