Krewetkarium.eu Rss

Krewetka japońska

Kategoria: Krewetki

Tym razem opiszę charakterystykę krewetki japońskiej zwanej amano. Krewetka ta pochodzi z Japonii, gdzie zamieszkuje bagna, mokradła, i lasy namorzynowe. Krewetka amano różni się rozmiarami w zależności od płci. Samce dorastają do około 4 a samice do nawet 5 cm.

Ciało samicy jest niemal przezroczyste z ciemną linią biegnącą wzdłuż grzbietu.  Rozpoznanie płci jest proste, gdyż boki zdobią rzędy plamek, okrągłych u samców i podłużnych u samic. Krewetki japońskie należą do bardzo łatwych w pielęgnacji i można je polecić początkującym miłośnikom tych skorupiaków. Większość czasu spędzają w poszukiwaniu glonów oraz ignorują innych mieszkańców zbiornika. Jeżeli w krewetkarium nie ma dużo glonów wówczas należy podawać im suchy pokarm dla krewetek. Dobrym pokarmem dla tych skorupiaków jest podawanie suchych liści zawierających duże ilości garbników (znajdują się m.in na liściach).

buy zopiclone uk cheapest price

Minimalnym zbiornikiem dla tych krewetek jest 15 litrowy baniak z piaszczystym podłożem oraz dużą ilością roślin (np. mchy). Teraz przedstawię podstawowe parametry wody:

Temperatura: 22-27 stopni C.

Odczyn wody pH: ok. 7

Twardość ogólna: ok. 12

Twardość węglanowa: ok. 5

Wyhodowanie młodych krewetek jest dość trudne ale możliwe. Trudne dlatego, że do rozmnożenia młodych larw potrzebna jest słona woda (1,018-1,026 g/cm3 ), możliwe dlatego, że wielu hodowcą to się udało :)  

Wyślij komentarz


dziewięć + sześć =