Krewetkarium.eu Rss

Razbora Galaxy

Kategoria: Ryby

Razbora Galaxy to przepiękna ryba, którą odkryto w 2006 roku na płaskowyżu Shan we wschodniej Birmie. Łacińska nazwa to Celestichthys margritatus (w tłumaczeniu to niebiańska ryba ozdobiona perłami). Nazywana jest również micro razbora galaxy i dorasta do 2 cm. długości. Temperatura w, której przebywają waha się od 22 do 28 stopni C.

Razbora Micro Galacy ubarwiona jest w szarografitowe ciało pokryte złocistymi kropkami. Płetwy (grzbietowa, ogonowa i odbytowa) mają postać czerwonych a nawet nawet jaskrawo czerwonych pasków, które są obrzeżone cienkimi czarnymi paseczkami. Kolor samic jest mniej intensywny, ich płetwy i brzuch są bardziej pomarańczowe niż czerwone. Płetwy brzuszne samicy są przeźroczyste a u dojrzałych płciowo samic występuje czarna kropka w miejscu otworu płciowego.

Razbory Galaxy, można już trzymać w 54 litrowym zbiorniku, dobrze napowietrzonym. Akwarium powinno obfitować w roślinność, w tym również pływającą. W sprzedaży należy wystrzegać się gatunków o silnym skrzywieniu kręgosłupa (nie jest to typowa cecha dla razbory galaxy).

Polecam tą ciekawą rybę zarówno początkującym jak i zaawansowanym akwarystom.

Wyślij komentarz


sześć + = dziesięć