Krewetkarium.eu Rss

Sadzenie roślin

Kategoria: Porady

Zanim przystąpimy do sadzenia świeżo zakupionych roślin w zbiorniku należy przyjrzeć się kilku szczegółom. W akwarium musi być odpowiednia temperatura wody, wszystkie urządzenia techniczne takie jak: filtry, oświetlenie i grzałki muszą pracować bez zarzutu.

Z roślin należy usunąć wszystkie “dodatki” tzn. druciane opaski, plastikowe doniczki, wełnę mineralną oraz inne elementy mocowania roślin. Gdy mamy do czynienia z roślinami o kształcie przypominającym rozetę, należy skrócić korzenia o 1/3 ich długości. Usuwamy z roślin również uszkodzone, nadgniłe lub obumarłe liście.

Przed sadzeniem dobrze jest mieć wyobrażenie tego jak chce się uszeregować rośliny. Pomocnym nam będzie wcześniejsze wykonanie szkicu z roślinami. Należy zwrócić uwagę na to, aby widok jaki nam się wyłoni nie był monotonny. Należy wykorzystać różnorodność form i kolorów co zaowocuje dużą gamą kontrastów.

Rośliny łodygowe sadzimy wciskając je ostrożnie w podłoże. Rośliny rozetowe wciskamy głęboko korzeniami w podłoże, a później delikatnie wyciąga, aż do pojawienia się trzonu korzenia. Po zasadzeniu roślin, należy zapewnić im jak najlepsze warunki do przyzwyczajenia się i przyjęcia w nowym środowisku. Możemy zatem zasilić je specjalnym ukorzeniaczem w postaci tabletki.

Wyślij komentarz


osiem + trzy =