Krewetkarium.eu Rss

Ślimak Helena

Kategoria: Ślimaki

ŚLIMAK HELENKA (Anentome Helena)

Helenka pochodzi z Azji, ale występuje również w Tajlandii oraz Indonezji. Chętnie zamieszkuje szybko płynące rzeki oraz stawy i jeziora.

Osiąga do 2 cm długości.  Ślimak charakteryzuje się żółtą skorupą z ciemno brązowymi, spiralnymi pasami. Muszla jest stożkowatego kształtu (4-5 skrętów) i posiada skorodowany wierzchołek. Ciało jest oliwkowo szare, z drobnymi ciemniejszymi plamkami. Najczęściej ze skorupy wystaje tylko głowa w postaci giętkiej „trąbki”

 

Helenka poluje i żywi się innymi ślimakami w akwarium (np. zatoczki, rozdętki) Ślimak ten nie zjada krewetek pomimo różnych opinii na ten temat. Helenka potrafi zjeść ślimaki rozmiarem podobne do swojego. Nie zjadają siebie na wzajem.

visit
site

Ślimaki te wymagają sporo przestrzeni na dnie zbiornika – im jego powierzchnia większa, tym lepiej. Korzystne jest zastosowanie miękkiego, drobnoziarnistego podłoża – piasku lub bardzo drobnego żwirku.

Gatunek jajorodny, rozdzielnopłciowy – do rozmnożenia potrzebujemy samicy i samca. Zapłodnienie jest wewnętrzne. W cieplejszej wodzie (+26) znacznie chętniej się rozmnaża.

 Parametry:

Temperatura:24-30 [°C]

Ph: 7- 8,5

Woda: średnio twarda do twardej

Wyślij komentarz


dziewięć + = piętnaście