Krewetkarium.eu Rss

Warunki wodne krewetek

Kategoria: Porady

Poszczególne gatunki krewetek karłowatych nieznacznie różnią się od siebie, jednak można przyjąć, że dla większości z nich korzystna będzie woda o temperaturze w przedziale od 18 do 23 stopni C. Zalecana jest woda o twardości ogólnej do 10 dGH czyli woda miękka oraz lekko kwaśna o ph 6,5.

Warto wspomnieć, że wszystkie gatunki krewetek karłowatych są bardzo wrażliwe na obecność w wodzie środków chemicznych np. azotyny (NO2), azotany (NO3)  oraz metali ciężkich (szczególnie miedzi). W krewetkariach nie należy stosować standardowych uzdatniaczy do wody akwariowej. Na rynku pojawiły się specjalne uzdatniacze przeznaczone dla krewetek. Zaletą tych preparatów jest:

  • poprawa jakości wody akwariowej,
  • wychwytywanie i wiązanie toksycznych związków chemicznych, oraz metali ciężkich,
  • zawartość witamin i mikroelementów, które korzystnie wpływają na samopoczucie krewetek,
  • zawartość dodatków antystresowych,
  • zawartość pozytywnych bakterii nitryfikacyjnych

Bardzo dobrym zastosowaniem jest korzystanie z filtra odwróconej osmozy z dodatkiem niewielkiej ilości soli mineralnych służących do przygotowania wody akwariowej, Zaletą tej metody jest to , że można dowolnie sterować twardością wody.

Krewetki można przyzwyczaić do mniej korzystnej twardości i odczynu wody, lecz nie polecam testować dużych skoków temperatury wody, ponieważ skorupiaki te są bardzo wrażliwe na przegrzanie oraz mogą przestać się rozmnażać.

Wyślij komentarz


cztery + = dziewięć